Život digitálního nomáda se vším všudy...
Digitální nomád: Kdo to vlastně je a proč to není pro každého?
Stále častěji se v naší společnosti objevuje termín „digitální nomád,“ ale co to vlastně znamená?
A je opravdu každý, kdo si vezme notebook na dovolenou a otevře pracovní emaily, skutečně digitálním nomádem?
Výhody digitálního nomádství
Když lidem popíšu svůj životní styl jako digitálního nomáda, často se setkám s názory typu „Také bych chtěl žít tak, jak žiješ ty.“
Ale jakmile se dostaneme k podrobnostem, mnoho z nich si uvědomí, že tento životní styl není pro každého.
Ačkoliv digitální nomádství není procházkou růžovým sadem (o tom ale více v jiném článku), přináší s sebou spoustu výhod a možností, které by vás mohly překvapit.
Nevýhody digitálního nomádství
Digitální nomádství je často zobrazováno jako dokonalý životní styl plný svobody, cestování a dobrodružství. Na sociálních sítích často vidíme oslnivé fotky digitálních nomádů, jak z pláže nebo exotické kavárny upravují své blogy, spravují online podniky atd.
Ale jak to tak bývá, ani zde není všechno zlato, co se třpytí. V tomto článku se podělím o nevýhody, které mohou v životě digitálního nomáda vzniknout.
Předtím, než zahodíte klíče od bytu a stáhnete si aplikaci Skyscanner, zvažte tyto důvodů, proč byste se možná NEměli stát digitálním nomádem.
Deníček ze života digitálního nomáda
Boty toulavé a radost z návratu: Jak vyvážit cestování a touhu po domově – Jsem digitální nomád a cestovatel z povolání. Žiju v kufrech a laptopech, měním destinace jak ponožky a svět je můj pracovní stůl.
Ale občas, jen občas, mě přepadne touha vrátit se domů. Cítit známé vůně, vidět známé tváře a cítit jistotu. Ale jak dlouho může taková touha vydržet, když máte „boty toulavé“?